GenelKombin ÖnerileriModa&Trend

Bacak Boyunuzu Uzatacak Yöntemler

Daha ince ve zarif görünebilmek için pek çok kadının en büyük hayallerinden biri uzun bacaklara sahip olmaktır. Siz de bacaklarınızın ideal uzunlukta olmadığınızı düşünüyorsanız karamsarlığa kapılmayın; uygulayacağınız birkaç basit yöntemle siz de bacaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz! Bu yazımızda 4 maddeyle sıraladığımız tüyolardan yola çıkarak hayalinizdeki görünüme kavuşmanız çok kolay!

Tek Renkli Parçalar Giyin

Kombinlerinizdeki renk sayısını arttırdıkça vücudunuzun orantısı da giderek belirsizleşir. Bu nedenle bedeninizi yapabildiğiniz kadar az parçaya bölmelisiniz. Bunun için kıyafet seçimlerinizde tek renkli ya da birden fazla parçadan oluşacak kombinleriniz için en fazla iki renkli olanlara yönelmelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz elbise veya etekleri tamamladığınız çoraplarla aynı renkte ayakkabılar tercih ederseniz, bacak boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı Tercih Edin

Bacak boyunu uzatmanın en kolay yöntemlerinden biri topuklu ayakkabı giymektir. Böylece birkaç basit ipucu sayesinde bacak boyunuzu rahatlıkla uzatabilirsiniz. Örneğin bilekli ayakkabı ve botlar ne kadar uzun topuklara sahip olurlarsa olsunlar, bilek bölgenizi kalınlaştırarak bacak boyunuzu kısaltacaktır. Bunları mümkün olduğunca tercih etmemelisiniz. Ayakkabı ile bacak arasındaki renk farkı ne kadar az olursa bacak boyu da o kadar uzar. Bu nedenle kombinlerinizde nüde tonlar ya da ten rengi topuklu ayakkabılara yer vererek bacaklarınızın daha uzun görünmesini garantileyebilirsiniz.

Dikey Çizgili Ürünlere Yer Verin

Geniş desenler, abartılı detaylar ve pek çok renkle tasarlanan kıyafetler hem kısa hem de kilolu görünmenize sebep olacak parçalardır. Bunlara kombinlerinizde yer vermemeye çalışın. Ancak bu minimal giyinmek zorunda olduğunuz anlamına da gelmiyor. Sadelikten kurtulmak için daha hareketli parçalara ihtiyaç duyuyorsanız puantiye gibi daha küçük desenlere ya da ince ve dikey çizgilere sahip kıyafetlere öncelik tanıyın. Bu özelliklerdeki parçaların mümkün olduğunca uzun ve dar olmasına dikkat edin.

Yüksek Bel Pantolon veya Etek Giyin

Etek ve pantolonlarla kombin yaparken seçimlerinizde yüksek belli olanlara öncelik verin. Kalçalarınızın olduğundan daha dolgun ve yuvarlak görünmesini sağlayacak bu modeller, bacak boyunuzu da daha uzun gösterecektir. Yüksek bel pantolon ve eteklerle kombinlediğiniz üstlerinizi pantolonunuzun içine sokarak kullanırsanız dikkati bacaklarınıza çekerek daha uzun görünmelerini sağlayabilirsiniz. Özellikle etek giyerken cildiniz ne kadar fazla görünürse bacak boyunuz da o kadar uzayacaktır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir