Keşfet

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Pazarium ekibi olarak tesettür giyimde en çok karşılaştığımız soruların başında “Hangi bedeni satın almalıyım, hangisi bana uyar?” sorusu geliyor. Cevabının bulunması kadınlara çoğu zaman zor gibi görünse de birkaç ipucunu takip ederek doğru ölçüyü bulmak oldukça kolay. Bu yazımızda sizinle paylaşacağımız beden ölçüsü hesaplama ipuçları sayesinde siz de beden ölçülerinizi rahatlıkla alabileceksiniz. Doğru sipariş verebilmeniz için oldukça önemli olan bu işlemi net bir şekilde yaptığınızda siparişlerinizde beden sorunu yaşamadan rahatça alışveriş yapabileceksiniz!

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Beden ölçülerine ulaşabilmenin en ideal yöntemi mezura kullanmaktır. Ancak bunu yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle mezuranız üzerinizdeyken dik tutmaya ve ölçüm yaptığınız sırada kaydırmamaya dikkat etmelisiniz. Beden ölçüsü hesaplaması yaparken üzerinize kalın giysiler giymemelisiniz; ölçünüzü etkilemeyecek derecede ince kıyafetler tercih etmelisiniz. Beden ölçüsü hesaplamasında doğru sonuca ulaşabilmek için mezuranızı çok sıkı tutmamaya da özen göstermelisiniz; bu bedeninizi olduğunuzdan daha dar ölçmenize sebep olabilir.

Vücut Bölgelerine Göre Ölçü Alma

Vücut bölgelerini göğüs, bel ve basen olmak üzere üç bölüme ayırabiliriz. Beden ölçüsü hesaplaması yaparken tunik, gömlek, bluz ve elbiselerde önemli rol oynayan göğüs bölgesinden başlayabiliriz. Göğüs ölçüsü alırken mezurayı koltuk altınızdan geçirerek göğsün en uç noktasından birleştirmelisiniz. Arkadan düz bir çizgi halinde tuttuğunuz mezurayı önde hafif yukarıda, göğüslerin üstünden geçecek biçimde birleştirerek ölçünüzü alabilirsiniz. Beden ölçülerinden bir diğeri olan bel ölçüsü için belinizin sağ ve sol kıvrım hattını belirledikten sonra mezuranızla bu iki noktayı sarmalı ve belinizin çevre uzunluğuna ulaşmalısınız. Son olarak basen ölçüsünü elde edebilmek için ise ayakta dik bir şekilde durup ayaklarınızı birleştirdikten sonra mezurayı basen bölgenizin en kalın noktasından diğer noktasına kadar sarmalı ve birleşme noktasındaki ölçüyü bulmalısınız.

Aldığınız ölçüleri aşağıda yer alan beden tablosundaki ölçülerle karşılaştırarak size en uygun bedeni bulup, Pazarium’un online kataloğundan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz!

2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir