GenelKombin ÖnerileriStil

Büyük Beden Giyim Rehberi

Kombin yapma ve aradıkları kıyafetleri bulma konusunda en çok zorlanan kesim çoğu zaman büyük bedenli kadınlar oluyor. Bu durum markaların büyük beden giyime yatırım yapmasıyla büyük oranda ilerleme gösterse de birkaç ipucu ile şık ve güzel görünmek o kadar da zor değil! Sizler için hazırladığımız büyük beden giyim rehberi sayesinde siz de ideal görünüme kavuşabilirsiniz!

Koyu Renkler Tercih Edin

Büyük beden giyimde takip edilmesi gereken en önemli ipucu kombinlerde koyu renklere öncelik vermektir. Koyu renk denildiğinde akla ilk gelen renk siyah olsa da aslında bordo, kırmızı, koyu yeşil, lacivert, kahverengi gibi renkler de büyük beden kıyafet seçiminde rahatlıkla tercih edilebilecek seçeneklerdir. Sizi olduğunuzdan daha zayıf ve zarif gösterecek bu renkler çerçevesinde pek çok kıyafet modelini kombinlerinizi tamamlarken kullanabilirsiniz.

Üzerinizde Az Parçaya Yer Verin

Vücudunuzu ne kadar çok parçaya böler, ne kadar çok kıyafeti aynı anda kullanırsanız; o kadar karışık ve kilolu bir görünüm elde edersiniz. Bu nedenle giydiğinizde vücudunuzun büyük bir bölümünü kaplayacak elbise, tunik, oversize kazak gibi büyük beden giyim ürünlerine yer vermeniz; sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Ayrıca t – shirt veya bluzların üzerine giyilen hırka, yelek ve benzeri kıyafetler de yine üzerinizde fazlalık yaratacağı için kombinlerinizde yer vermemeniz gerekenlerden…

Çok Desenli Kıyafetlerden Uzak Durun

Büyük beden giyimde çoğunlukla desenlere yer verilmesi tavsiye edilmese de aslında kastedilen küçük ve düzensiz desenlerdir. Tek bir desenin geniş bir alana yayıldığı elbise, ceket gibi büyük beden giyim ürünleri; doğru şekilde kombinlendiğinde rahatlıkla giyilebilecek modellere sahiptir. Siz de desenli kıyafetlerden vazgeçmek istemiyorsanız alt veya üst giyiminizden birini tek renkli birini desenli olacak şekilde kombinleyebilir ya da büyük desenlere sahip dar kalıplı elbiseler tercih edebilirsiniz.

Beden Ölçünüzün Dışına Çıkmayın

İdeal beden ölçüsüne sahip kıyafetler, sadece büyük bedenli kadınlar için değil her kadın için önemlidir. Bedeninizden daha dar, vücudunuzu sıkıp hatlarınızı daha çok belli eden tüm kıyafetler; fazlalıklarınızı ortaya çıkararak kilonuzu ifşa etmenize sebep olacaktır. Aksine bedeninizden daha bol olan kıyafetler ise yine aynı mantıkla vücudunuzun olduğundan daha geniş görünmesine yol açacaktır. Bu nedenle tercih edilmemesi gerekse de eğer oversize ürünler giymeyi seviyorsanız mutlaka kemer, kuşak gibi aksesuarlarla daraltmalı; dar kıyafetlerinizi de daha salaş başka kıyafetlerle tamamlayarak kullanmalısınız.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir