GenelGüzellik&Makyaj

Cildiniz Yaza Hazır Mı?

Her mevsimin cilt üzerinde bıraktığı etki farklı… Bu nedenle cildimizin canlılığını ve doğal yapısını koruyabilmek için olumsuz etkenlere karşı önlem almayı ihmal etmemeliyiz. Eğer siz de cildinizi yaza hazırlamak ve özellikle güneşin yaratabileceği olumsuzlukları engelleyebilmek için bu yazımızda verdiğimiz yazın cilt bakımı tavsiyelerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Yüz Spreyi ile Cildinizi Serinletin

Sıcak havalarda kuruma tehdidi altında olan cildiniz için bir yandan günlük nemlendirme ihtiyacını karşılarken bir yandan da serinlemenizi sağlayacak bir çözümümüz var: yüz bakım spreyi. İster makyajınızla birlikte ister üzerine herhangi bir uygulama yapmadığınız cildiniz üzerine dilediğiniz zaman uygulayabileceğiniz bu sprey ile yazın cilt bakımınızı pratik yoldan sağlayabilirsiniz. Cildi nemlendirmenin yanında ferahlatma ve yatıştırma etkisi de olan bu ürün sayesinde gün boyunca daha cildinizi daha canı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Güneş Koruyuculu Nemlendirici Kullanın

Yazın cilt üzerindeki en büyük olumsuz etkileri, güneşin ultraviyole ışınlarının yarattığı lekeler ve ciltte oluşan dengesiz bronzluktur. Bunun önüne geçebilmek için yaz ayları boyunca hatta bahar aylarında başlamak üzere mutlaka düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak gerekir. Ancak tek başına güneş koruyucu yetersiz kalabileceği için yazın cilt bakımı rutininde güneş koruyuculu nemlendirici kullanmak daha doğru bir uygulama olacaktır. Böylece yaz sıcaklarında kuruyan ve dış tehditlere açık hale gelen cildiniz için hem düzenli nemlendirme sağlamış olacak hem de cildinizi güneş ışınlarının zararsız etkilerinden korumuş olacaksınız.

Aloe Veralı Temizleyici Kullanın

Önemli bir bölümü sudan oluşan aloe vera, içerdiği vitamin ve mineraller yardımıyla cildin beslenmesine katkıda bulunan ve güçlü nemlendirici etkisiyle cilt bakımında sıklıkla tercih edilen mükemmel bir bitkidir. Aloe vera, tüm niteliklerinin yanı sıra aynı zamanda kolajen üretimini artırdığı için ciltte oluşan veya oluşabilecek yanık ile tahrişlerde de tedavi edici bir rol üstlenir. Bu da aloe verayı yazın cilt bakımı için kusursuz bir yardımcı haline getirir. Siz de cildinizi güneş ışınlarına karşı korumak ve nemlendirmek için aloe veralı temizleyici kullanarak bu mucizevi bitkiyi cilt bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Böylece yüzünüzün her noktası gibi göz çevresi için de özel bir bakım uygulamış olacaksınız.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir