GenelGüzellik&Makyaj

Cildinizi Canlandıracak Bakım Önerileri

Kişisel bakım rutinimizin en önemli parçalarından biri olan cilt bakımı uygulamaları, aynı zamanda güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olma yolunda da özen gösterdiğimiz adımlardan biridir. Makyajsız da oldukça canlı görünen bir cilde sahip olmanın tüm kadınların hayali olmasının yanı sıra gün içerisinde de cildimizin herhangi bir ürüne ihtiyaç duymadan sağlıkla parlaması hepimizin uğraş verdiği konular arasındadır. Biz de bu yazımızda size pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz cilt bakım önerilerini sıraladık.

Cildinizi Derinlemesine Nemlendirin

Biz nasıl susuzluğumuzu gidermek için bolca su tüketiminde bulunuyorsak, cildimiz de aynı şekilde belirli oranlarda nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. En önemli cilt bakım ürünlerinden biri olan nemlendiriciler, doğru ve düzenli uygulandığı takdirde cildimizin en temel ihtiyacını karşılamış olurlar. Aynı zamanda günümüzde pek çok çeşide sahip olan bu ürünleri kendi cilt tipimize ve kullanım alışkanlıklarımıza göre seçmemiz de mümkün. Örneğin; nemlendirici kremlerden hoşlanmıyorsanız ya da cildinizin bu yapıdaki ürünleri rahatlıkla emdiğini düşünmüyorsanız, nem maskelerini deneyebilir veya nemlendirici serumları tercih edebilirsiniz.

Ölü Derilerden Kurtulun

En temel özelliği cildi ölü derilerden arındırmak olan ve temiz bir cilde sahip olmanızda büyük rol oynayan peeling uygulaması, aynı zamanda cildinizdeki kan dolaşımını da artırmaktadır. Peeling ürünlerinin bu özelliği aslında, hepimizin yaşamaktan korktuğu ciltteki çizgilenme ve kırışıklık probleminin geç başlamasında etkilidir. Genellikle küçük tanecikli bir yapıya sahip olan bu cilt bakım ürününü uygularken cildinize yaptığınız birkaç dakikalık masajlar, ciltteki ölü derilerin yok olmasına ve cildinizin derinlemesine temizlenmesine de yardımcı olur. Tüm bunların sonucunda özenerek yaptığınız makyajlarınız cildinizle daha iyi bütünleşecek ve istenmeyen kötü görüntülerin oluşması ihtimali söz konusu olmayacaktır.

Yüz Masajı Yaparak Gençleşin

Yüzümüze yerleşen mimiklerimiz, stresli zamanlarımızdaki çatık kaşlarımız veya yorgunluğumuzu belli eden göz çevrelerimiz… Çoğumuz bu durumların cildimizde yarattığı deformelerin etkisi altında kalmışızdır. Kişisel bakım ürünleriniz ne kadar iyi olursa olsun, bazen cildinize çok fazla kimyasal madde dokundurmak yerine cilt masajı yaparak da iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Evinizde basit masaj hareketleriyle beş dakikada makyaj öncesi veya bakım sonrası ayna karşısında rahatlıkla yapabileceğiniz bu masaj uygulaması pek çok cilt bakım ürününe ihtiyacınız kalmadan gençleşmenizi sağlayacaktır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir