GenelKombin ÖnerileriModa&Trend

Daha İnce Görünmenin Sırları

Çevremizden öğrendiğimiz yeni bir diyet, bölgesel zayıflama teknikleri, nokta atışı egzersizler ve daha nicesi; seçtiğimiz kıyafetler içinde daha ince ve zarif görünebilmek için uygulamaya çalıştığımız sayısız taktikten sadece birkaçı… Oysa takip edeceğimiz birkaç önemli ipucu ile vücudumuzu kıyafetlerimize uydurmak yerine kıyafetlerimizi bedenimize göre seçerek daha ince görünebilmek mümkün! Eğer siz de aynı beklentiyle yaşıyorsanız, verdiğimiz basit sırlar ile görünümünüzü baştan yaratabilirsiniz!

Topuklu Ayakkabı Tercih Edin

Kadınların genellikle konforsuzluğundan şikâyet ettiği topuklu ayakkabılar, daha uzun ve daha zayıf görünebilmek adına katlanılması gereken parçalardan biri… Yaz aylarında stiletto gibi platformsuz topuklu ayakkabılar, kış aylarında ise çorap çizmeler ve yüksek topuklu botlar; bacak boyunuzu uzatıp duruşunuzu dikleştirerek olduğunuzdan daha uzun ve ince görünmenize imkân verecektir. Topuklu ayakkabı seçerken öncelik vereceğiniz sivri burunlu ayakkabılar ve bilek hizasını geçen botlarla bacaklarınızın daha ince görünmesini de sağlayabilirsiniz.

İnce Bölgelerinizi Öne Çıkarın

Daha ince görünebilmek için vücudunuzun en ince noktaları olan bel, boyun, ayak ve el bileklerinizi değerlendirebilirsiniz. Örneğin salaş tuniklerinizde belinize sabitlemek için kullanabileceğiniz kalın ya da ince kemerler sayesinde bel kıvrımınızı ortaya çıkarabilir, el ve ayak bileklerinize takabileceğiniz aksesuarlar ile bileklerinizin inceliğini vurgulayabilir, boğazlı kazaklarınızla birlikte gösterişli kolyeler kullanarak dikkati boynunuza çekebilirsiniz. Eğer dar bir elbise giyecekseniz korse hilesine yer vermeyi ihmal etmeyin.

Yatak Çizgilerden Uzak Durun

Zayıf görünme konusunda en bilinen yöntemlerin başında gelen kombinlerde doğru çizgilere sahip modellere yer vermeyi de atlamak olmaz. Hemen herkes tarafından bilinen yatay çizgiler yerine dikey çizgilere sahip kıyafet seçimi, vücudunuzu ince göstermekle kalmayıp olduğunuzdan uzun görünmenize de katkıda bulunur. Bu nedenle kombinlerinize ekleyeceğiniz parça ne olursa olsun üzerinde yer alan çizgilerin dikey olmasına dikkat etmelisiniz.

Koyu Renkler Giyin

Siyahın daha ince görünmenin en büyük hilesi olduğunu biliyor olsak da bu hayatımız boyunca siyah giymek zorunda olacağımız anlamına gelmiyor. Örneğin hâkî yeşil, lacivert, mor, bordo ve benzeri soğuk renkler ile toprak tonlarının hakim olduğu tek renkli parçalar; olduğunuzdan çok daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Payetli, simli ve parlak renkler ise yansıtıcı özelliklerinden dolayı daha hacimli bir görüntü veren detaylar olarak kıyafet seçimlerinizde uzak durmanız gereken renklerden.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir