GenelGüzellik&Makyaj

Etkili Ağız Bakımının 3 Kritik Noktası

Ağız ve diş bakımı, sağlıklı bir yaşam için her yaşta önemle takip edilmesi ve doğru şekilde uygulanması gereken pek çok şeyi ifade ediyor. Doğru uygulamalar ise büyük oranda tercih edilen ağız bakım ürünleriyle mümkün. Biz de bu yazımızda etkili bir ağız bakımını nasıl ve hangi ürünlerle sağlayabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Dişlerinizi Fırçalayarak Güne Başlayın

Yatmadan önce dişlerinizi fırçalamış olsanız, uyku süresi boyunca bir şey yiyip içmeseniz bile ağzınızda toksinlerin birikmesine engel olamazsınız. Tamamen doğal olan bu süreçte yapmanız gereken tek şey sabah kalktığınızda dişlerinizi fırçalayıp, ağzınızda oluşan zararlı organizmalardan kurtulmaktır. Hem ağız bakımını hem de diş bakımını ilgilendiren bir konu olan diş fırçalama, doğru zamanda yapıldığında daha etkili sonuçlar veren bir uygulamadır. Örneğin yemeklerden hemen sonra diş fırçalamak yemek artıklarını diş minelerinizin derinlerine doğru götürmenize sebep olabileceği için kesinlikle yapmamanız gereken bir şeydir. Yemek yedikten sonra dişlerinizi fırçalamak için en az 30 dakika beklemelisiniz.

Günde Bir Kez Diş İpi Kullanın

Diş ipi kullanımı diş bakımında çok da yaygınlaşmayan uygulamalardan… Oysa en az diş bakımı kadar ideal bir ağız bakımı için de büyük nem taşıyan diş ipi, günde bir kez, mümkünde akşam yatmadan önce mutlaka kullanılması gereken ağız bakım ürünlerinden biridir. Çünkü sadece diş fırçalamak dişlerde biriken yemek artıkları veya plak birikimini önlemek için yeterli değildir; diş ipi fırçanın ulaşamadığı yerleri temizlemeyi mümkün kılar. Diş aralarının yanı sıra diş üzerinde oluşan plaklar ve diş etlerindeki artıklar da diş ipi ile kolayca temizlenebilir. Böylece diş eti hastalıklarının, çürüklerin ve ağız kokusu gibi olumsuzlukların önüne geçilmiş olur.

Size En Uygun Ağız Bakım Suyunu Bulun

Ağız bakım suyu, hem diş bakımı hem de ağız bakımı için düzenli olarak kullanılması önerilen ancak hangi amaçla kullanılması gerektiği pek fazla bilinmeyen ağız bakım ürünlerinden biri… Oysa doğru kullanımda ağız bakım suyu veya diğer adıyla ağız çalkalama suyu ile etkili bir ağız bakımı sağlamak mümkün. Örneğin eğer diş eti probleminiz varsa alkol içerikli ürünler rahatsız olmanıza neden olabilir; alkolsüz ürünleri tercih ederek daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Dişlerinizdeki plak oluşumundan rahatsızsanız, bunu önlemeye yönelik geliştirilen ağız bakım ürünlerini satın almalı; sadece nefesini tazelemek istiyorsanız nane gibi keskin aromaları olan ürünler tercih etmelisiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir