GenelKombin ÖnerileriStil

Etkinliğe Göre Tesettür Elbise Seçimi

Mevsim, tarz, pratiklik gibi pek çok değişkenin rol oynadığı tesettür elbise seçimlerinde en kritik nokta ortama göre tercih yapmaktır. Farklı konseptlere sahip ortamlara uygun kombinler yapmak hem kadınların stillerini ortaya koymaya hem de şık görünmeye katkı sağlayan önemli noktalardır. Biz de dahil olacağınız organizasyonlara göre tercih edilebilecek tesettür elbiseleri bu yazımızda sizler için inceledik.

Nişan, Düğün vb. Özel Günler

Tesettür elbise seçiminin en zor olduğu zamanlar şüphesiz yakınlarınızın davet ettiği nişan, kına, düğün gibi özel günlerdir. Kıyafet seçiminizle onlara verdiğiniz değeri göstermek istediğiniz böyle anlarda ne çok dikkat çekici ne de fazla sönük seçimler yapılmalıdır. Abiye elbisenin daha uygun olduğu böyle günlerde; eğer katıldığınız organizasyonun sahibi çok yakınınız ise payet, pul, dantel gibi detaylarla süslenmiş modeller tercih edebilirsiniz. Etkinlik sahibi uzak bir yakınınız ise tek renkli, minimal tasarımlara öncelik vermeniz daha doğru olacaktır.

İş Yemeği ve Davetler

Her zaman ağır, şık ve abartısız bir görünüme sahip olmanın insanları değerlendirme konusunda önemli bir yer tuttuğu iş yemeği ve belli başlı özel günler için düzenlenen davetlerde hem feminen hem de elegan bir duruş sergilemek en ideali… Böyle zamanlarda seçeceğiniz tesettür elbise modelleri; klasik tarzda tasarlanmış ve fazla dar olmayıp kemerle desteklenebilecek salaşlıkta olmalıdır. Bileklere kadar uzanan seçeneklerden ziyade midi boy tesettür elbise modellerini tercih ederseniz abiye ile günlük elbise arasındaki ince çizgiyi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Alışveriş Günleri

Tüm kadınlar arkadaş buluşmalarında ya da alışveriş günlerinde genellikle rahat kıyafetler giymeyi tercih eder, kombinleri pantolon ve tuniklerle oluştururlar. Oysa geniş bir tasarım yelpazesi bulunan tesettür elbise modelleriyle de günlük hayatta konforlu kombinler yapmak mümkündür. Özellikle oversize tasarımlara sahip pek çok elbise modeli ile siz de alışveriş yaparken rahat hareket etmenizi sağlayacak kombinler yaratabilirsiniz. Düğmeli, kuşaklı, beli büzgülü ve benzeri detaylarla daha sportif bir görünüm kazandırılan tesettür elbise modellerini spor ya da casual ayakkabılarınızla kolayca tamamlayabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir