GenelKombin ÖnerileriStil

Feraceler Özel Renk Kombinleri

Tesettür giyim denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biri olan ferace çeşitleri, farklı ortamlarda farklı şekillerde kullanılabilen özellikleriyle kadınların tartışmasız en kurtarıcı parçalarından biri olarak öne çıkar. Yaz ve bahar aylarında olduğu kadar kış aylarında da konforlu bir kullanım sağlayan bu kıyafetler doğal olarak tesettür giyimi benimseyen kadınlar için her mevsim şıklığın garantisi konumundadır. Biz de genellikle koyu renklilerinin tercih edildiği ancak geniş bir renk yelpazesi ile rahatlıkla kombinlerde yerini alabilecek farklı renklerdeki feraceleri sizler için inceleyerek nasıl renk seçimleri yapabileceğiniz konusunda rehber olmak istedik. Okumadan geçmeyin!

Dış Giyim Olarak Ferace Seçimi

Kış ve bahar ayları boyunca üzerimizden çıkarmadığımız dış giyim ürünleri söz konusu olduğunda renk tercihinin daha dikkatli yapılması gereken ferace seçiminde çok açık renklere öncelik vermemeniz başlıca tavsiyelerimizdendir. Kombinlerinizde füme, koyu yeşil, bordo, lacivert ve benzeri renkleri feracelerde klasikleşmiş olan siyah rengin alternatifi olarak kullanabileceğiniz bu ürünlerde büyük desenlerden, aksesuar kullanımından ve üzerinde ikiden fazla rengi bulundurmasından kaçınmalısınız. Bu detaylar sizi hem fazla iddialı hale getirecek hem de olduğunuzdan kilolu görünmenize neden olacaktır. Dilerseniz daha gösterişli ayrıntıları çanta, ayakkabı ve başörtüsü seçimlerinizde kullanabilirsiniz.

Elbise Formunda Ferace Seçimi

Eğer feracelerinizi elbise formunda kullanacaksanız biraz daha özgür davranabilirsiniz. Koyu renklerin yanı sıra tarçın, hardal sarısı, fıstık yeşili, bej rengi gibi sıcak renkleri de rahatlıkla kullanabileceğiniz ferace elbise modellerinin yarasa kollu, dar veya salaş kalıpları arasından zevkinize uygun kombinler yaratabilirsiniz. Genellikle kumaşı daha ince bir yapıya sahip olduğundan dolayı aksesuar kullanımına son derece uygun olan ferace modellerini tarçın üzerine kahverengi kuşak, yeşil üzerine siyah kemer gibi detaylarla hareketlendirebilirsiniz. Ferace elbisenizi ne kadar süslerseniz ayakkabı, çanta ve başörtüsü seçimlerinizde bir o kadar sade tercihler yaparak kombinlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir