GenelModa&Trend

Gardırobunuzu Düzenlemenin 4 Yolu

Gardırobunuzu açıp baktığınızda çok fazla kıyafetiniz olduğu halde hiçbir şeyiniz yokmuş gibi geliyor mu? Aradığınız kıyafeti bir türlü bulamıyor musunuz? Öyleyse dolabınızı düzenlemenin vakti gelmiş… Her biri oldukça kolay bir şekilde uygulanabilen dolap içi düzenleme yöntemlerini derlediğimiz bu yazımız ile siz de dolabınız karşısında geçirdiğiniz vakti kendinize ayırabilirsiniz!

Kıyafetlerinizi Mevsime Göre Dizin

Gardırobunuzda farklı mevsimlere ait kıyafetleri bir arada bulunduruyorsanız, sizin için aradığınız şeyi bulmak çok daha zor hale gelecektir. Bu nedenle dolap düzenlemesi yaparken her yeni mevsime geçişte mutlaka önceki mevsime ait kıyafetleri gardıroptan çıkarıp yenilerini dizmelisiniz. Havaların daha dengesiz olduğu, bir gün ısınıp bir gün soğuduğu ilkbahar ve sonbahar aylarında ise mevsim geçişinin bu etkilerini kontrollü bir şekilde atlatmak için dolabınızda ince hırka, ceket gibi mevsimlik parçalara yer vermeyi ihmal etmemelisiniz.

Kıyafetlerinizi Kategorilere Ayırın

Aradığınız kıyafetleri bulamıyor olmanızın bir nedeni de parçaları kendi içinde gruplandırmayışınız olabilir. Dolap düzenlemesi aşamasında giysilerinizi belli başlı kategorilere ayırarak nerede ne olduğunu daha rahat görebilirsiniz. Örneğin üst giyim, alt giyim, çoraplar, iç çamaşırları gibi gruplara ayırdığınız kıyafetlerinizi kendi içlerinde pantolon, etek ve askılı, kısa kollu gibi özelliklerine göre bölerek dolabınızın belirlediğiniz katlarına yerleştirebilirsiniz. Gömlek, hırka, elbise gibi asılacak kıyafetleri ise yine kendi içlerinde gruplandırarak uzunluğuna ya da kalınlığına göre dolabınıza dizebilirsiniz.

Dolap Çekmecelerinde Yer Açın

Çekmeceler, dolap içi düzenlemenin şüphesiz en etkili ekipmanlarından biri… Siz de gardırobunuzdaki çekmecelerden faydalanarak birkaç ipucu ile yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Örneğin çekmecelerinizde depoladığınız kıyafetleri üst üste dizmek yerine renk, desen ve alt – üst ayrımı yaparak tüm parçaları dikey şekilde yerleştirirseniz hem aradığınız kıyafetlere kolayca ulaşabilir hem de çekmecelerinize daha fazla eşya sığdırabilirsiniz. Dolap düzenlemesi yaparken iç çamaşırından çoraba ve mevsimlik aksesuarlara kadar pek çok küçük parçayı daha düzenli ve ulaşılabilir hale getirmek için çekmece içi düzenleyici aparatlardan kullanabilirsiniz.

Aksesuarlarınızı Kutulara Yerleştirin

Çoğu zaman nereye koyacağımızı bilemeyip her gün başka bir yerde muhafaza ettiğimiz aksesuarlarımız, dolabımızdaki dağınıklığın en büyük sorumlularındandır. Eğer sizin de gardırobunuzdaki çekmecelerde yer kalmadıysa; pratik ve işlevsel bir çözümüz var: kapaklı kutular. Dolap düzenlemesinin en efektif seçeneklerinden biri olan kapaklı kutuları; kemer, fular, atkı, bere gibi küçük parçaları organize edici aparatlar ile kategorilere ayırarak içine yerleştirmek için tercih edebilirsiniz. İster dolabınızın içinde ister odanızın herhangi bir noktasında konumlandırabileceğiniz bu kutuları çorap ve iç çamaşırlarınızı düzenlemek için de kullanabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir