GenelKombin ÖnerileriStil

Giyim Stiline Göre Ayakkabı – Çanta Kombinleri

Bir stili; dolayısıyla bir kadını daha şık veya daha rüküş gösterecek en önemli ayrıntılar, ayakkabı ve çanta seçimleridir… Kıyafetlerin renginden tarzına, boyutundan modeline kadar pek çok noktasını etkileyen ayakkabı – çanta kombinleri, kadınların zevklerini de ön plana çıkaran öğelerdir. Bu nedenle biz de bu yazımızda stilinizi doğru parçalarla tamamlamanıza yardımcı olmak istedik.

Feminen Stil

Eğer sizin de şifon elbiselerin, çan eteklerin, salaş gömleklerin ve boru paça pantolonların hakimiyetinde bir gardırobunuz varsa ayakkabı – çanta kombini yaparken dikkate almanız gereken giyim tarzı kuşkusuz feminen stildir. Parmak ucu sivri ve orta uzunluktaki topuklara sahip klasik ayakkabılar feminen stili tamamlamanıza yardımcı olacak en güzel seçimlerdir. Geniş bir model yelpazesine yer verebileceğiniz çanta tercihlerinde ise küçük boyutlarda; kare, dikdörtgen, yuvarlak çantaların ister kolda veya omuzda ister elde taşınan seçeneklerine yer vererek stilinizde bir bütünlük yaratabilirsiniz.

Casual Stil

Spor ile klasik arası bir yerde konumlandırılabilecek casual stil için doğal olarak ayakkabı – çanta kombinlerinde de konforlu ama şık görünümlü seçeneklere yer vermek doğru olacaktır. Siz de kıyafet seçimlerinizde salaş ve rahat kıyafetlere yer veriyor, çoğunlukla blazer ceket ya da şık hırkaları tercih ediyorsanız; yaz aylarında babet ya da spor ayakkabı, kış aylarında ise bootielere öncelik vererek stilinizi öne çıkarabilirsiniz. Büyük kol çantaları veya sırt çantalarıyla birlikte ayakkabı – çanta kombininizi ideal bir görüntüyle tamamlayabilirsiniz.

Minimal Stil

Gösterişten uzak tuttuğunuz minimal giyim tarzınızı süsleyebileceğiniz en güzel parçalar tabi ki ayakkabı – çanta kombinleri! İkiden fazla rengin bulunmadığı ve detaylı parçaların boğmadığı minimal stillerde kullanılabilecek en uygun çanta modelleri, tek renkli orta büyüklükte el çantaları ve yandan asılan postacı çantaları sayılabilir. Bunlarla benzer ya da kontrast renklerde seçilen her tarz ayakkabı da minimal tarzı tamamlamak için yeter de artar bile!

Monokrom Stil

Kıyafetlerinde çoğunlukla tek parça ve tek renk şıklığına yer veren kadınların tarzı olan monokrom stilde, ayakkabı – çanta kombini yapmak adeta işin en kolay kısmı. Baştan aşağı siyah, bordo, gri, pudra pembe ve daha pek çok renkten oluşan parçalarla oluşturulan monokrom stilde; ayakkabı seçimi de aynı rengin tamamlayıcısı olmalı. Örneğin beyaz kombinler için gri, bordo kombinler için ten rengi ayakkabı tercih edip bu monokrom stil aynı renkli pek çok çanta çeşidiyle tamamlandığında hem şık hem de dikkat çekici bir görünüm yakalamak çok kolay!

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir