GenelGüzellik&Makyaj

Güçlü Kaşlara Sahip Olmanın 3 Yolu

Yüz şeklimizi, bakışlarımızı, mimiklerimizi ve daha pek çok şeyi etkileyen kaşlarımız; ne kadar sağlıklı ve gür olursa kendimize olan güvenimiz o kadar artar. Siz de böyle düşünüyor ve kaşlarınıza daha fazla özen göstermek için faydalı fikirlere ihtiyaç duyuyorsanız, kaş bakımında dikkat etmeniz gereken noktaları sıraladığımız bu yazımızdan alacağınız ilhamla siz de daha güçlü kaşlara sahip olabilirsiniz!

Makyaj Temizliğini İhmal Etmeyin

Pek fazla üzerine düşmesek de kaş bakımında makyaj temizliğinin önemli bir yeri vardır. Cildimize uyguladığımız fondöten, allık ve benzeri makyaj malzemeleri gibi kaş makyajında kullandığımız ürünler de o bölgedeki gözenekleri tıkayarak derinin hava almasını engeller. Bu da kaşlarımızın sağlıklı bir şekilde uzamasına ve beslenmesine engel olur. Bu nedenle günün sonunda mutlaka cilt makyajınızla beraber kaş makyajınızı da derinlemesine temizlemelisiniz. Makyaj temizliğinden sonra kaş bölgenize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir, böylece uygulayacağınız kaş bakımının daha kolay etki etmesini sağlayabilirsiniz.

Kaş Bakımında Bitkisel Yağlar Kullanın

Oldukça basit bir şekilde uygulayabileceğiniz bitkisel formüller yardımıyla daha dolgun, sık ve sağlıklı kaşlara sahip olmanız mümkün. Sarımsak, kaş bakımında çok hızlı bir şekilde sonuç almanızı sağlayacak bu bitkilerden biri. İki ayrı parçaya böldüğünüz sarımsağı direkt kaşlarınıza sürebilir ya da ezip püre haline getirerek maske şeklinde uygulayabilirsiniz. Her gün düzenli olarak süreceğiniz badem yağı ile kaşlarınızın daha dolgun ve canlı görünmesini sağlayabilir; hint yağı kullanarak kaş dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Bunların yanı sıra aloe vera suyu ve vazelin de kaş köklerinizi beslemek için kullanabileceğiniz bitkisel çözümlerden.

Losyon ve Kremlere Dikkat Edin

Uygulayabileceğiniz en etkili ve basit kaş bakımı yöntemlerinden biri; cildinize soğuk hava ve rüzgârın etkisiyle kaybettiği nemi kazandırmak için nemlendirici ürünlerden yararlanmaktır. Ancak cildiniz için kullandığınız bazı bakım kremleri ve losyonlar, siz farkında olmadan tüy köklerini tıkayarak kaşlarınızın büyümesini engelleyebilir. Bu nedenle eğer kullandığınız krem yoğun bir yapıya sahipse, özellikle kaşlarınıza ve çevresine uygulamaktan kaçının. Bunun yerine kaşlarınızı nemlendirmek için özel besleyici formüllere sahip kaş serumlarını tercih edebilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir