GenelKombin ÖnerileriStil

Jean Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mevsim ve dönemsel trendler fark etmeksizin her koşulda kombinlerin hem sportif hem de klasik tamamlayıcısı olan jean pantolon modelleri, alışveriş rutinimizin en önemli parçalarından biri. Bu nedenle jean pantolon alıverişleri çok hızlı ve kolay karar verilmesine rağmen doğru ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde yapıldığında şüphesiz en kurtarıcı ürün olarak kombinleri süslüyor. Peki siz jean pantolon seçerken hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini biliyor musunuz? Cevabı içeriğimizde!

Kullanışlı Modeller Tercih Edin

Jean pantolon alışverişi yapmadan önce hangi ortamda giyeceğinize karar vermek uygulamanız gereken en önemli adım. Klasik giyim için seçilmiş olanlar sportif kombinlerde sırıtırken, salaş modeller klasik kıyafetlere uymayabilir. Bu nedenle daha genel geçer tasarımlar sizin için her zaman avantaj olacaktır. Seçeceğiniz jean pantolon yeri geldiğinde stilettoyla klasik bir tarza sahip olmalı, yeri geldiğinde spor ayakkabıyla rahat bir kombin yapma imkânı sunmalıdır. İspanyol paçalı, düşük belli ya da işlemeli modeller; kolay kombinlenemeyen ve her zaman kullanılamayan jeanler olduğu için dolabınızda fazla yer kaplamamalıdır.

İdeal Bedeni Bulun

Seçtiğiniz jean pantolon bedeninin vücudunuza tam olarak oturması, jean alışverişinizde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktadır. Diyet yaparım, zayıflarım gibi düşüncelerle satın aldığınız dar kalıplı modeller vücudunuzda şekil bozukluklarına sebep olabilirken, bol pantolonlar ise oluşturduğu potluklarla sizi olduğunuzdan daha kilolu veya basenli gösterebilir. Bu nedenle hem içinde rahat hareket edebilmek hem de size en yakışacak görüntüye kavuşabilmeniz için jean pantolonun kalçanızı, belinizi ve bacaklarınızı ideal şekilde sarıp sarmadığına dikkat edin.

Boy ve Vücut Orantınıza Göre Seçin

Jean pantolonların paça kesimi, bacak boyu için büyük önem taşır. Eğer bacaklarınızın vücudunuza oranla kısa olduğunu düşünüyorsanız, pantolon paçasının bileğinizin üstünde ve bol olmamasına dikkat etmelisiniz. Yüksek belli pantolonlar normal bellilere kıyasla bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterdiği için kısa boylu kadınların favorilerinden olmalıdır. Jeanlerin paça kesiminde olduğu gibi her model de her bedene uymayabilir. Örneğin basenleriniz geniş ise skinny jeanler kalçanızı çok geniş gösterecektir. Belinizin ya da bacaklarınızın inceliğine güveniyorsanız, yüksek belli dar kesimler sizin için ideal olacaktır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir