GenelKombin ÖnerileriStil

Kemer Kullanımının Püf Noktaları

Tüm stilleri şık bir şekilde tamamlayıp özgün bir görünüm sağlayan kemerler, şüphesiz kadınların en güçlü aksesuarlarından biri… Peki siz stilinize uygun kemeri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Hangi kemer modeli hangi parçalarla doğru ve şık bir bütün oluşturur? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız bu içerikte bulabilirsiniz!

İdeal Kalınlık ve Uzunluğa Sahip Olmalı

Kemer seçiminde en önemli ipucu, kullanacağız kemerin boyutlarının vücudunuzla orantılı olması gerektiğidir. Örneğin, uzun gövdeli kadınlar dengeli bir görünüm yaratmak için kalın kemerler, kısa gövdeli kadınlar ise vücudu daha ince ve zarif gösteren ince kemerler kullanmalıdır. Bunların yanı sıra kullanacağınız kemerleri vücut ölçülerinize göre seçmeli, ölçünüzden daha uzun ya da kısa boyutlardaki seçeneklerden kaçınmalısınız.

Giyim Tarzınıza Uygun Olmalı

Satın aldığınız kemer çeşitleri, her zaman kıyafetlerinizle oluşturduğunuz tarzı karşılamayabilir. Bazen salaş kıyafetleri toparlamak bazen de kombininize renk vermek amacıyla aksesuar olarak tercih edebileceğiniz kemerlerinizi; her şeyden önce giyim tarzınıza uygun olarak seçmelisiniz. Örneğin kanvas kemerleri klasik bir elbisede kullanmamalı, çok renkli bir kıyafette ise detaylı bir kemer tercih etmemelisiniz. Ayrıca kullandığınız kemerin; çanta, ayakkabı gibi diğer aksesuarlarla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Elbise ve Üst Giyime Özel Kemerler

Bol kesimli elbiselerde vücudunuza daha kıvrımlı bir görünüm kazandırmak amacıyla değerlendirebileceğiniz kemerleri, dar kesimli elbiselerinizi hareketlendirmek için de tercih edebilirsiniz. Kemerinizi eğer salaş elbiselerde kullanacaksanız elbisenin kolay kırışmayan ve üzerinde iz kalmayan bir kumaşa sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Oversize kesimli tunik veya kazaklarınızın etek kısımlarını toparlamak için ise belinizi sıkmayacak, ince ve kısa kemerleri tercih etmelisiniz.

Pantolon ve Eteklere Uygun Kemerler

Kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan yüksek bel jean ve eteklerde de kemer kullanıma bolca yer verebilirsiniz. Örneğin yüksek bel kalem etek ve zarif bir gömlekle kombinlediğiniz ofis stilinizi, tokası süslü bir kemer ile zenginleştirerek tarzınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Son yılların modasına yön veren mom ya da salaş jeanlerinizde kullanabileceğiniz kalın tokalı kemerleri ise günlük giyiminize sportif bir görünüm kazandırmak için tercih edebilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir