GenelGüzellik&Makyaj

Kış Ayları İçin Cilt Bakım İpuçları

Soğuklar iyice bastırdı. Artık bakım rutinini yeniden planlamanın da vakti geldi. Peki siz kışın cilt bakımı için gereken hazırlıkları yaptınız mı? Eğer hala ne yapmanız ve neler kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız korkmayın, biz sizin için düşündük! Bu yazımızda kışın cilt bakımınızı kusursuz hale getirebilecek üç önemli bilgi verdik, hemen keşfedin!

Nemlendirin, Nemlendirin ve Nemlendirin!

Yazın güneşten olduğu gibi kışın da soğuktan ve rüzgardan dolayı doğal nemini kaybeden cildinizi gün boyu nemlendirmelisiniz. Ancak böyle söylediğimizde çoğu kadının anladığı gibi siz de duştan sonra veya aklınıza geldikçe nemlendirici krem sürmek olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Sağlıklı bir yaşam için en önemli koşulun düzen ve istikrar olduğunu unutmayın. Cildinizin nem ihtiyacını ciddiye alın ve kışın cilt bakımınızı, kremlerin yanı sıra nemlendirici bakım sütü, nemlendirici maske gibi ürünlerle haftanın belli günlerinde uygulayacak şekilde planlayın.

Temizleyici Ürünleri Daha Az Uygulayın

Kışın cilt bakımı yaparken biraz daha hassas davranmalısınız. Cildiniz kışın yoğun soğuk, rüzgar, yağmur ve benzeri etkilerine karşı daha savunmasızdır. Eğer gününüzün önemli bir bölümünü dışarıda geçiriyorsanız, sizin için bu risk daha da artıyor demektir. Bu nedenle özellikle cilt temizleyici ürünleri kullanırken biraz daha dikkatli olmalısınız. Çünkü bu ürünler cildinizi ölü derilerden temizlerken ve gözenekleri açarken, cildinizi bu tehditlere karşı da daha açık hale getirip nem dengesni bozabilir. Bu nedenle peeling, tonik gibi yüz temizleme ürünleri tercih ederken nemlendirici katkılı, vitamin destekli ürünleri tercih etmeli; temizleyici rutininizi seyrekleştirmelisiniz.

El – Yüz Yıkama Sonrasında Nemlendirici Kullanın

Biliyoruz ki bu sıralar salgın nedeniyle bol bol ellerinizi ve yüzünü yıkamanız gerekiyor. Ancak aslında bunun sabun etkeniyle birlikte cildinizi çok daha fazla kuruttuğunu biliyoruz. Bu olağanüstü dönemde sağlığınızı ihmal etmeyin ve elleriniz ile yüzünüzü bol bol yıkayın. Tabi hemen sonrasında nemlendirici uygulamak şartıyla… Dışarıda veya evde fark etmeksizin, elinizin altında mutlaka hem yüzünüzü hem dudaklarınıza hem de ellerinize uygulamak için ayrı ayrı nemlendirici bulunsun. Cildinizin her noktası farklı bir nemlendirme ihtiyacı duyar, unutmayın. Kışın cilt bakımınızı tek bir ürünle nemlendirme yaparsanız, cildinizi yeterince besleyemez ve daha fazla zarar görmesine neden olabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir