GenelGüzellik&Makyaj

Kış Makyajının Püf Noktaları

Yüzünüze çarpan soğuk havayı hissetmeye başladığınıza göre kış makyajına geçiş yapmanın ve aslında bu konuda biraz daha özgür hissetme vaktinin geldiğini anlamışsınızdır. Biz de tabi ki takip etmeniz gereken ufak tüyoları hatırlatma gereği duyduk ve kış makyajınızı yaparken hem dikkat etmeniz gerekenleri hem de yapabileceğiniz küçük değişiklikleri bu yazımızda ele aldık. Gelin hep birlikte kış makyajıyla birlikte kışı karşılamanın heyecanını yaşayalım!

Ağır Makyajlara Merhaba Deyin

Yaz aylarında sıcaktan bunalıp yapmaya üşendiğimiz ağır makyajlara merhaba demenin zamanı geldi! Kışın kasvetli havalarına enerji verecek koyu renkli rujların, sıcacık allıkların, simsiyah gözlerin iddialı görünümüne kış makyajınızda bol bol yer vermenin keyfini çıkarabilirsiniz! Yazın deneyemediğiniz pek çok farklı makyaj stili için mükemmel bir fırsat olan bu dönemde, fondötenlerinizi kalıdırdığınız yerden çıkarabilir; sevdiğiniz pudra ve aydınlatıcıları kullanabilirsiniz. Özellikle kırmızı, bordo, koyu kahve, vişne çürüğü gibi renkleri kış makyajınızı oluştururken tercih edebilir, allıklarınızda şeftali gibi koyu tonlara yer vererek kışın kaldırabileceği iddialı makyajlar yapabilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Ten Makyajı Yapın

Sıcaklarda kat kat ten makyajı yapamadığınız için cildinizde istediğiniz pürüzsüzlüğü yakalayamadığınızı biliyoruz. Kış ayları, teninize istediğiniz kadar ve istediğiniz renkte ten makyajı yapabilmeniz için de müthiş bir fırsat. Üstelik cildiniz kış aylarında kurumaya ve pul pul dökülmeye daha yatkın olduğu için kullanacağınız pek çok ürün aynı zamanda cildinize bir yandan nem kazandırıp bir yandan da çevresel faktörlerin zararlarına karşı koruyucu bir kalkan görevi görecektir. Bu nedenle kış makyajınızı yaparken sadece fondöten kullanmakla yetinmek zorunda kalmayabilir; kapatıcı, pudra, aydınlatıcı, makyaj bazı gibi cilt makyajı ürünlerini de kullanarak yüzünüze kusursuz bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Nemlendiricisiz Asla Makyaj Yapmayın

Cilt söz konusu olduğunda hepimizin bildiği ve kabul ettiği bir gerçek var: nemlendiricisiz asla. Kış makyajınızı yaparken her zaman olduğu gibi soğuk havalarda da cilt makyajınızın ilk katmanına nemlendirici krem sürmeden işleme başlamayın. Daha önce pek çok kez söylediğimiz gibi nemlendirici kullanmak, sadece cildinizin nem dengesini korumasına yardımcı olmakla kalmayacak aynı zamanda makyajınızın ömrünü de uzatacak bir uygulama. Böylece aslında bir yandan cilt bakımı yapmış olacak bir yandan da ‘cildimin rengi değişti mi’, ‘allığım uçtu mu’ gibi düşüncelerle sürekli makyajınızı kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir