GenelKombin ÖnerileriStil

Kısa Boylu Kadınlara Özel Giyim Önerileri

Bilen bilir, kısa boylu kadınlar için kıyafet seçimi bazen tam bir işkencedir… Her şey sanki daha çok kısaltıyordur ya da hiç yakışmıyordur. Oysa yanlış olan kısa boylu olmak değil doğru kıyafetleri seçmemektir. Eğer siz de boyunuzdan şikayetçiyseniz kısa boylular için kombinleri zenginleştirecek öneriler verdiğimiz bu yazımızda, bizimle beraber seçtiğiniz kıyafetleri gözden geçirebilirsiniz!

Yüksek Belli Alt Giyim Tercih Edin

Bel kıvrımınızın aşağısında kalan tüm alt giyim ürünleri; gövdenizin uzun, bacaklarınızın ise olduğundan kısa görünmesine sebep olur. Oysa uzun boylu görünebilmenin anahtarı bacak boyunu olabildiğince uzatmaktır. Bu nedenle kısa boylular için kombin denemeleri yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta etek, pantolon, tayt ve benzeri herhangi bir alt giyim ürününde önceliği yüksek belli modellere vermenizdir.

Bilek Hizasında ya da Mini Elbise Giyin

Kısa boylular için kombinlerde şiddetle kaçılması gereken parçaların başında midi boy elbise ve etekler geliyor. Bacak boyunu iki eşit parçaya böldüğü için bacaklarınızın olduğundan çok daha kısa görünmesine sebep olan midi boy elbise ve etekler, belinizi keserek gövdenizin de kısa görünmesine yol açar. Bunun yerine elbise ve eteklerinizde mümkün olduğunca tek veya az renkli, salaş olmayan; bilek hizasına kadar uzanan ya da mini boydaki modelleri tercih etmelisiniz. Bilek hizasındaki modeller vücudunuzu uzun – ince gösterecek; mini modeller ise bacak boyunuzu uzatacaktır.

Dar Kalıplara Öncelik Verin

Eğer fazla kilolarınız yoksa çok şanslısınız çünkü zayıf bir vücuda sahip olmak ince bir görünümün yanı sıra uzun bir siluet de yaratacaktır. Böylece fiziğinize oturan, vücut kıvrımlarınızı abartılı değil; dışardan bakıldığında anlaşılacak şekilde ortaya çıkaran dar kalıplara sahip kıyafetler giymek, olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Bu kıyafetleri seçerken en az renk ve desenden oluştuğuna dikkat etmek, kısa boylular için kombin denemelerinde verilebilecek en önemli ipuçlarından biridir.

Uzun Hırkalar Kullanın

Uzun hırka modelleri, bahar ve kış mevsiminde kısa boylu kadınlar için dış giyim konusundaki en büyük kurtarıcılar olarak rahatlıkla kabul edilebilir. Vücudu parçalara bölmeyen ve böylece bir bütün olarak gösteren uzun hırka modelleri, kısa boylular için kombinlerde daha uzun ve ölçülü bir görünüm sağlar. Hırkanın renk tonuna uygun t – shirt, bluz, gömlek, kazak ve benzeri üst giyimlerle tamamlanmış etek veya pantolon seçiminin kritik olduğu böyle kombinlerde; üzerinde fazla detay ve renk barındırmayan parçalara öncelik verilmesi de kısa boylu kadınlar için avantajdır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir