GenelKombin ÖnerileriModa&TrendStil

Kumaşa Göre Şal Bağlama Teknikleri

Çeşitli şal bağlama teknikleriyle eğlenceli olduğu kadar özellikle vakit darlığının olduğu zamanlarda kombin yapmayı zorlaştıran şeylerden biri de olabilen şallar, kumaşa göre ele alındıklarında işleri epey kolaylaştırırlar. Biz de bu yazımızda ufak tüyolarla birlikte verdiğimiz şal bağlama teknikleri eşliğinde farklı kumaşlara sahip şal modellerini sizler için inceledik. Önerilerimizden yola çıkarak siz de şallarınızı daha bilinçli bir şekilde bağlayabilir ve kolayca kombinleyebilirsiniz.

Şifon Şal

Şifon şallar, diğer başörtüsü çeşitlerine göre daha saydam ve ince hatta tül gibi bir yapıya sahip modellerdir. Bu nedenle şifon şal ile yapılacak şal bağlama teknikleri için öncelikle modelin ortaya çıkarılabilmesi için bir zemin oluşturulmalıdır. Bunun için kullanılabilecek en iyi yöntem saçları bir bone yardımıyla toparlamaktır. Daha düzgün bir görünüm elde edilmesine yardımcı olacak bonenin üzerine yerleştirilen şifon şal, kaymaması için çene altından iğnelenmelidir. Kaygan bir yapıya sahip olduğu için salaş kullanılmaya pek elverişli olmayan bu şallar, çene ve enseden dolanarak mutlaka başın üst taraflarına iğnelenmelidir.

Penye Şal

Hafif yapıları ve kolay şekil alabilen dokularıyla penye şallar, pek çok farklı tarza sahip şal bağlama tekniklerinin rahatlıkla uygulanabildiği seçeneklerden biri. Esnek kumaşları sayesinde iğneye bile ihtiyaç duyulmadan salaş veya klasik modeller yapılabildiği penye şallar sayesinde özellikle sportif kombinleri şık bir şekilde süslemek mümkün. Günlük hayatta zamanın dar olduğu anlarda kurtarıcı olan penye şallar; arkadan bağlamalı, şal görünümlü, salaş arabik model gibi şal bağlama tekniklerini uygulamaya oldukça müsait. Şal bağlama şekillerini detaylı şekilde anlattığımız Penye Şallarla Pratik Modeller yazımızı inceleyerek siz de en kolay modelleri deneyebilirsiniz.

İpek Şal

Parlak yüzeyleri ve iddialı duruşları ile özellikle özel günlerde yapılan şal tercihlerinin favorileri arasında yer alan ipek şal modelleri, zarif görünümlerinin yanında pratik kullanımlarıyla da öne çıkar. Hafif kumaşlarının kolay şekil vermeye elverişli olduğu bu şallar, çene altında sabitlendikten sonra iki ucu arkaya doğru atılan şal bağlama tekniklerinde son derece şık sonuçlar verir. Yandan veya arkadan bağlandığında bile potluk yapmayan, kolay kolay açılmayan ve ince kumaşları sayesinde kaba görünüme engel olan ipek şalları siz de pratik modeller aradığınız zamanlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir