GenelGüzellik&Makyaj

Makyaj Rutininizi Hızlandıracak 4 Yöntem

Makyaj; günlük hayatta da olsa, özel günlerde de yapılsa güzelliğimiz için ayırdığımız çok büyük bir zamanı kapsıyor. Bir yandan işimizi çabucak bitirmeyi bir yandan da kusursuz görünmeyi istiyoruz. Bu yazımızda tam da bunu başarmanızı sağlayacak; makyajınızı pratik şekilde tamamlayıp hayalinizdeki görüntüye kavuşmanıza yardımcı olacak küçük ipuçlarını sizlerle paylaştık.

Kapatıcı Yerine BB Krem

Cildinizdeki pürüzleri yok eden sihirli dokunuşlar olan fondöten, kapatıcı, pudra gibi makyaj malzemeleri, her ne kadar kurtarıcılarımız olsa da oldukça zahmetli bir uygulama gerektiriyor. Bunlar yerine bir yandan yüzünüzdeki lekeleri kaldırırken bir yandan da renk eşitsizliklerini düzelten BB krem kullanarak makyajınıza rahatlıkla hız kazandırabilirsiniz. Cildinize yapılacak yoğun bir müdahaleden kaçmanızı ve güneş koruyucu özelliğiyle cildinizin korunmasını ve yıpranmasını önleyecek BB Krem sayesinde diğer uygulamalara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Eyelinerın Alternatifi; Göz Kalemi

Göz şeklini kökten değiştiren ve bakışlarınıza anlam katan eyeliner, her mükemmele yakın şey gibi zor ve vakit alan bir uğraş… Üstelik istediğiniz sonucu elde edebilmek için bazen defalarca uygulamayı baştan yapmanız gerekebilir. Oysa göz kalemiyle işinizi çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Hem kullanımı hem de temizleme eyeliner’a kıyasla çok daha kolay olan, seyrek yapısı sayesinde yapabileceğiniz anlık hatayı gizleyen göz kalemi ile göz makyajınızı kısa sürede tamamlayabilirsiniz!

Ruj Öncesinde Balsam

Makyajın mükemmelliği bir yana kalıcılığı da önem taşır. Gün boyunca aynı makyajla vakit geçirmek zorunda kaldığınız zamanlarda, yapılacak tazelemeler gün içinde vakit kaybetmenize neden olur. Ruj, bu makyaj malzemeleri arasında tazeleme ihtiyacı en yüksek olan üründür. Sürekli yenilememek için kullanacağınız en basit yöntem, ruj sürmeden önce dudağınızı balsam ile nemlendirmektir. Balsam, dudağınızdaki nem dengesini sağlayarak rujunuzun ömrünü uzatacak ve tazeleme sıklığını azaltacaktır.

Far Kullanımı İçin Tek Palet

Makyaj yaparken kullanacağınız malzemelerin yan yana konumlandırılmış olması her zaman makyaj rutinin hızlandıran bir detaydır. Siz de bu pratiklikten faydalanmak için ruj, allık, pudra, göz farı gibi malzemelerin tek bir palette toplandığı makyaj setlerini tercih edebilirsiniz. Birbirilerini tamamlayan renklerden oluşan göz farları, cildinizin farklı mevsimlerde oluşacak ton değişikliklerine uygun fondöten ile allık ve makyajınızın stiline göre seçebileceğiniz rujların bulunduğu bir makyaj paleti; makyajınızı hızlıca bitirmenize yardımcı olacaktır.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir