Moda&Trend

Kadınların Mevsimlik Kurtarıcısı: Trençkotlar

Trençkot Ne Demektir?

Bahar aylarının kurtarıcısı olarak adlandırılan trençkot modelleri; su geçirmez kumaşlar kullanılarak tasarlanan, içi astarlı şekilde dizayn edilen ürünlerdir. Genelde yağmurluk olarak adlandırılsalar da bahar mevsimlerinin serin havalarında koruyucu bir dış giyim ürünü olarak da sıklıkla tercih edilen kıyafet seçeneklerinden biridir. Modası hiç geçmeyen ve bu yönleriyle zamansız parçalar olarak öne çıkan bu modellerin yaş ve cinsiyet ayrımı yoktur; stiline ve giyim zevkine güvenen herkesin kombinlerinde rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdir.

Kıyafetlerine dahil eden herkesin kendine özgü bir hava yakalamasını sağlayan trençkot modelleri, kullanışlı tasarımları sayesinde gün boyu rahat bir kullanım sunar. İngiliz modacılarının keşfinden bu yana bahar sezonunun vazgeçilmez parçalarından biri olmayı sürdüren trençkot modelleri, mevsim koşullarına göre ister ceket ister mont olarak rahatlıkla kullanılabilir.

 

Trençkot Modellerinin Özellikleri

 

Serin, yağışlı ve rüzgârlı havalardan korunmak için giyilebilmesinin yanı sıra özellikle klasik stillere ideal biçimde uyum sağlayabilen trençkot modelleri; pratik özellikleriyle olduğu kadar şıklıklarıyla da ön plana çıkıyor.

Trençkot tasarımları, tipik olarak düğmeli ve kendi kumaşlarından üretilen kemerlerle tamamlanan modellerden meydana geliyor. Günümüzde sadece kuşak olarak da adlandırabileceğimiz kemerleri ile kullanılan kruvaze yakalı çeşitlerinin dizayn edildiği bu ürünler, kadınlar için orijinal ve dikkat çekici bir şıklık yaratıyor. Dayanıklı astarları sayesinde rüzgârın esme yönü fark etmeksizin gün boyu koruma sunan, değişik uzunluklara sahip modelleri ve tasarımlarında kullanılan kumaş çeşitliliği ile kadınların değişen beklentilerini karşılayan bu kıyafetler; kullanışlı cep tasarımları sayesinde işlevsel bir özellik de kazanıyor.

Özgün tasarımlarının günümüz modasına yön verdiği trençkot modellerinin etkisi; bugün mont, kaban ve benzeri dış giyim ürünü seçeneklerine ilham kaynağı oluyor. Trençkot standartlarında üretilen pek çok ürün hem klasik hem de sportif kombinleri çarpıcı ve ezber bozan bakış açılarıyla süslemeye devam ediyor.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir