Kombin Önerileri

Minimalist Stili Kombinlerinize Taşıyın!

Son dönemlerde yaz ve kış sezonlarının en çok tercih edilen trendlerinden biri olan minimalist stil, tesettür giyim modasında da tüm kadınların tarzlarını etkisi altına almayı başarıyor. Moda tarihinde köklü bir yere sahip olan bu akım, kadınları gösterişten uzak parçalar seçmeye; sade ve doğal güzelliği ön plana çıkarmaya teşvik ediyor. Siz de doğallığı ve sadeliği kıyafetlerinize taşımak istiyorsanız, minimalist stili incelediğimiz ve kombin önerilerinde bulunduğumuz bu yazımızı okumadan geçmeyin!

Minimalist Stil Nedir?

Sade ve natürel şıklığın ifadesi olan minimalist stil, az renk ve parçayla yapılan kombinleri yaratıyor. Kıyafet seçiminde aşırılıktan uzak durmayı seven, doğallığı her zaman tarzının vazgeçilmez bir parçası olarak gören kadınların rahatlıkla kombinlerine taşıyabileceği minimalist stilde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tabi ki sadelik… Oldukça gösterişsiz parçaların yalınlığını gördüğümüz bu stil kolay gibi görünen ancak parçaların uyumlu bir şekilde birleştirilmesinin de bir hayli zor olduğu bir akımdır.

Minimalist Stilde Doğru İpuçları

Eğer bu tarzı benimsemişseniz tesettür giyim ürünlerini seçerken yapmanız gereken ilk şey çok fazla renk kullanmaktan kaçınmanız olacaktır. Siyah, beyaz, mavi, gri ve krem en çok tercih ettiğiniz renkler olmalı. Az parça ile güçlü ve şık görünmenizi sağlayacak net çizgilerden oluşan tesettür giyim parçaları, kombinlerinize sıklıkla eşlik edeceklerin arasında yerini alıyor. Sade, karmaşık olmayan desenler ve çizgili parçalar da kombinlerinizde rahatlıkla yer verebileceğiniz diğer seçeneklerden… Tek renkle oluşturulan kombinler ya da tonsürton dediğimiz bir rengin farklı tonlarının bir arada kullanıldığı kombinlerle de minimalist stilinizi besleyebilirsiniz. Abartılı takılar veya aksesuarlardan uzak durulması gereken minimalist stilde mümkün olduğunca ince zincirler ve küçük kolye uçlarına yer vermeye; küçük çantalara yönelmeye çalışmalısınız.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir