GenelKombin ÖnerileriStil

Modest Stil İpuçları

Tesettür modasının gelişip büyümesiyle günümüzde popülerliğini giderek artıran modest stil, muhafazakâr giyimin temelini oluşturmanın yanı sıra tüm dünyada yenilenen trendlere de ilham kaynağı olan giyim tarzlarından biri. Peki bu stil neyi ifade ediyor? Nasıl uygulanıp hangi parçalarla kombinlendiğinde doğru bir stil yakalanabiliyor? Bunlar ve benzeri sorulara bu içeriğimizde yanıt bulabilirsiniz.

Modest Stil Nedir?

Felsefesini sade bir şıklık üzerine kuran modest stil, gösterişten uzak ve abartılı tasarımların reddedildiği; tek renkli, tek parçalı ve yalın bir duruş sergileme temelinde oluşturulan bir giyim tarzını ifade eder. Sadeliğin tek kural olduğu bu giyim tarzında tabi ki kastedilen özensizlik ya da tekdüzelik değil, aksine dikkat çekici kıyafetler olmadan da özgün bir şıklık yaratmanın rahatlığını yaşamaktır. Dekoltenin yer almadığı, çok az detayla oluşturulduğu ve bu nedenle mütevazı giyim olarak nitelendirildiğinden dolayı tesettür giyimi benimseyen kadınlar için mükemmel bir tercih olacak modest stil; kendine has şıklığının yanı sıra kombin kolaylığı da sağlayan özelliğiyle her mevsim kadınların kurtarıcılarından biri olmaya aday.

Modest Stil Nasıl Uygulanır?

Son yılların herkes tarafından çok sevilen ve popülerliğini yitirmeyen trendi minimal giyim tarzıyla birlikte daha da ön plana çıkan modest stil, özellikle minimal giyimi sevenler tarafından kolaylıkla uygulanabilecek bir seçenek. İki veya en fazla üç renkten oluşan bir kombin eşliğinde stilinize dahil edebileceğiniz modest stilde, desenli kıyafetler uzak durmanız gerekenlerden. Elbise, tunik, ferace gibi giyim ürünleriyle tek parça şıklığını sadelikle buluşturabileceğiniz modest stili; kıyafetlerinizle uyumlu ve yine tek renkli şal modelleriyle tamamlayabilirsiniz. Sadelikle birlikte rahatlığın da ön plana çıktığı bu stilde seçtiğiniz kıyafetlerde salaş modellere öncelik vererek günlük kombinlerinize konfor da katabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir