GenelModa&TrendStil

Penye Şallarla Pratik Modeller

Penye şalların pratikliğini, rahatlığını ve uyumluluğunu keşfetmeye hazır olun! Birbirinden pratik şal bağlama tekniklerini bulabileceğiniz bu yazımızda penye şalların kolay şekil alan özelliklerinden ilham alarak sizler için çok güzel modeller tasarladık. Yazımızda detaylı olarak anlatımlarını bulabileceğiniz modelleri youtube kanalımızda da seyredebilirsiniz!

Salaş Arabik Model

Pratik şal bağlama tekniklerinden biri olan, katlamadan dümdüz başınıza yerleştirerek yapacağınız bu modele; penye şalınızı çenenizin altında iğneleyerek başlayabilirsiniz. Şalınızın aşağıya doğru sarkan iki ucundan birini başınızın üst kısmına doğru doladıktan sonra kabarmaması için yanağınıza yakın bir bölgeden iğneleyin. Bunu yaparken şalınızın aşağı sarkan diğer ucu doladığınız parçanın altında kalmalı. Oldukça salaş şal bağlama tekniklerinden biri olan bu modeli özellikle vaktinizin dar olduğu anlarda tercih edebilirsiniz.

Arkadan Bağlamalı Model

Arkadan bağlamalı model için penye şalınızın geniş kısmını katlayarak biraz kalınlaştırın. Penye şalınızı kıvırdığınız kısım başınızın üstüne gelecek şekilde yerleştirin. Şalınızın iki yanda kalan uçlarını ensenizde birleştirdikten sonra çapraz biçimde omzunuzun üstünden geçirerek önünüze alın. Önünüzde kalan şal uçlarından birini eşit biçimde ikiye katladıktan sonra başınızın üstünden ensenize doğru dolayın ve ensenizin altına sıkıştırın. Aynı işlemi şalın diğer ucu için de uygulayın ve ensenizde iyice sabitleyin. İşte iğne kullanmadan yapabileceğiniz pratik bir model!

Şal Görünümlü Model

Arabik şal bağlama tekniklerinden bir örnek olan bu modelde, penye şalınızla başınızı tamamen sarıp çenenizin altında iğneyle sabitlemelisiniz. Şalınızın önünde kalan bir ucunu başınızın üstünden dolayarak yanağınıza doğru getirdikten sonra iğneyle tutturun. Penye şalınızın kalan diğer ucunu da aynı şekilde ters tarafa sararak yine iğneleyin. Şalınızın arkanızda kalan bölgelerini ister olduğu gibi bırakabilir ister omuzlarınıza alarak başörtünüzden bağımsız bir şal görünümü vererek kullanabilirsiniz.

İğnesiz Bağlamalı Model

Penye şalınızı başınıza oturttuktan sonra iğne kullanmadan sadece bağlayarak uygulayabileceğiniz şal bağlama tekniklerinden biri olan bu modelde, şalınızın bir ucunu çenenizin altından geçirdikten sonra arkanıza atın ve dolayarak önünüze geçirin. Şalınızın önünüzde kalan diğer ucunu doladığınız ucuyla omzunuzun üstünde bağlayın. Bağladığınız uçların biri önde biri arkada kalacak şekilde konumlandırın. Bu modeli günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir