GenelModa&TrendStil

Pratik Şal Bağlama Teknikleri

Tesettür giyimin en önemli aksesuarlarından biri olan şallar, temelde son derece kolay bir kullanıma sahip olmasına rağmen yanlış teknikler uygulandığında daha güç ve kontrol edilmesi zor hale gelebilen ürünlerdir. Biz de bu yazımızda şal bağlama tekniklerini sizin için daha pratik kılacak önerilerde bulunmak istedik.

Yüz Şeklinize Göre Hareket Edin

Şal bağlama tekniklerini uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüz şekline uygun modeller seçmektir. Kadınların şal bağlarken ayna karşısında geçirdikleri uzun vakitler çoğunlukla bundan kaynaklanır. Bunun önüne geçmek için özel günlerde ya da sportif kombinlerde ayrı ayrı kullanılabilecek salaş ya da düzenli modeller belirleyip bunları farklı şekillerde uygulamak, şal bağlama tekniklerinde hayat kurtaracak yöntemlerdendir. Yüz şeklinize en uygun modeli keşfedebilmek için Şalınızı Yüzünüze Göre Bağlayın blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Şal Bağlarken Küçük Yardımcılar Kullanın

Son dönemlerde salaş şal bağlama teknikleri popülerlik gösterse de sadece bağlayarak uygulanan tekniklerin çok güven vermediğini söyleyebiliriz. Özellikle kalın kalın giyinilen kış aylarında kabanlarımızı giyip çıkarırken ya da sert esen bir rüzgârda şallarımızın dağılma ve bozulma ihtimali çok yüksek. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında sadece bağlanmış gibi görünse de içeriden küçük bir toplu iğne ya da çengelli iğne ile tutturulmuş bir şal, daha sonra düzeltme veya takip gerektirmeyeceği için size hem zaman hem de pratiklik kazandıracaktır.

Bonelerin Toparlayıcılığından Faydalanın

Boneler, şal bağlama tekniklerini uygularken kadınların en çok işini kolaylaştıran ve onlara zaman kazandıran aksesuarlardan biridir. Hem saçların dağılmasını engelleyerek düzenli bir görünüm yaratan hem de şal veya eşarpları baş bölgesine sabitleyen özellikleri ile toparlayıcı niteliğe sahiptir. Bu nedenle siz de şal bağlarken mutlaka bonelere yer vererek günlük hayatınıza pratiklik kazandırabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir