GenelKombin ÖnerileriModa&TrendStil

Salaş Kombinlerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Rengarenk kazaklar, jeanler, havuç pantolonlar, asimetrik etekler ve daha pek çok modelde karşılaştığımız oversize modası; uzun zamandır trendlere yön veriyor. Aslında konforlu kullanımları ve bohem şıklıklarıyla göze çarpan salaş kombinler konusunda tabi ki kadınlar arasında bir çekince var: kilolu görünmek… Eğer siz de bu nedenle kombinlerinizde oversize modellere yer vermekten korkuyorsanız, bu yazımızdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz!

Farklı Modelleri Karıştırın

Salaş parçaların moda olması, yaptığımız kombinlerde tüm ürünlerin bol olması gerektiği anlamına gelmiyor. Hatta eğer olduğunuzda daha kilolu ve hantal görünmek istemiyorsanız, oversize parçaların aynı anda bir arada kullanıldığı kombinlerden uzak durmalısınız. Örneğin eğer bol kalıplı bir mom veya boyfriend jean pantolonunuz varsa üzerine dar bir balıkçı yaka kazak giyebilir, kombininizi uzun bir hırka veya yelekle tamamlayabilirsiniz.

Karmaşık Desenlerden Uzak Durun

Desenli kıyafetler odağı dağıttığı ve hareketli bir görünüm yarattığı için çoğunlukla daha kilolu bir görünüme sebep olmaktadır. Salaş kombinler de oversize modellerinden dolayı hali hazırda vücuda geniş bir görüntü kazandırır. Karmaşık renklerden oluşan desenler oversize modellerle birleştiğinde bir anda salaş stil yerini düzensiz bir kombine bırakır. Bu nedenle salaş kombinlerinizde kazak, pantolon, etek ve benzeri oversize modellere yer verirken mümkün olduğu kadar az renkli ve daha geniş / düzenli desenlere sahip ürünlere yönelmelisiniz.

İnce ve Esnek Kumaşlar Tercih Edin

Özellikle kış aylarında daha da popüler olan salaş kombinler, havalar soğudukça kumaşları giderek kalınlaşan kıyafetlerden oluşmaya başlıyor. Ancak bu daha ince görünmek isteyen kadınlar için dezavantaj… Bu nedenle eğer kombinlerinizde oversize modellere yer verecekseniz, daha esnek ve dökümlü bir görünüm yaratan ince kumaşlar kullanılarak tasarlanmış çeşitlerine öncelik verebilirsiniz. Aynı ipucunu hırka ve yeleklerinizde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Küçük Aksesuarlar Kullanın

Vücutta geniş bir görünüm yaratan salaş kombinlerde aksesuar seçimi de hayati önem taşır. Yine renk sayısının son derece düşük tutulması gereken aksesuar seçimlerinde oversize kıyafetler için en ideal kullanım küçük parçalardır. Ucunda küçük bir obje olan uzun bir kolye, uzun askılı ve küçük boyutlardaki bir postacı çantası, tek renkli ince kumaşlı bir başörtüsü, ince kordonlu bir kemer; salaş kombinlerde kullanılabilecek minimal aksesuarlardan bazıları…

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir