Genel

Şalınızı Yüzünüze Göre Bağlayın!

Tesettür giyimin en önemli aksesuarlarından biri olarak kadınların vazgeçilmezi haline gelen şallar, estetik bir görüntü yaratmak için yaratıcı bağlama şekilleriyle kombinleri süslüyor. Klasik şal bağlama yöntemlerinin yerlerini giderek modern duruşlara bıraktığı günümüzde pek çok faktör de gündeme taşınıyor. Bu faktörlerden en önemlisi de tabi ki yüz şekli… Siz de yüz şekliniz için ideal şal bağlama yöntemini merak ediyorsanız, bu içeriğimizden faydalanarak size en çok yakışacak modern stili keşfedebilirsiniz!

Oval Yüzler

Tüm yüz tipleri arasında en şanslı grup oval yüz şekline sahip olanlar… Yüz hatlarınız zaten düzgün ve simetrik bir yapıya sahip olduğu için siz oval yüzlü kadınlar, dilediğiniz şal bağlama yöntemini kullanabilirsiniz. Yine kusursuzu arıyor ve birkaç ipucu istiyorsanız, örneğin karışık bağlamalardan kaçınabilirsiniz. Şalınızı yan taraflarından kıvırarak boyun kısmını sıkmazsanız daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kare ve Köşeli Yüzler

Keskin hatlara sahip kare şeklindeki yüz tipleri için şal bağlama noktasında yapılması gereken en önemli şey köşeleri yumuşatmak olmalıdır. Bunu sağlamak için şalınızı bağlarken bonenin alın bölgesinden görünmemesine dikkat etmelisiniz. Böylece yanaklarınız ile elmacık kemiklerinizi öne çıkarabilir ve yüzünüze daha dolgun bir görünüm kazandırırsınız.

Uzun ve Sivri Yüzler

Yüz hatları uzun ve sivri olanlar çene bölgelerine oval bir görünüm kazandırmakla işe başlamalıdır. Bunun için bonenizi şalın içinden görünecek kadar aşağıdan yani biraz daha alın bölgesine yakın şekilde bağlamalısınız. Bunun dışında gevşek şal bağlama yöntemlerini kullanarak yüzünüze daha yumuşak bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Üçgen Yüzler

Üçgen yüzler için yapılabilecek en kritik uygulama geniş çeneyi daraltmak ve alnı genişletmektir. Şalınızı çene kısmına doğru biraz daha önde kalacak biçimde, alın kısmını da daha şalınız daha geride duracak şekilde bağlarsanız yüzünüzü rahatlıkla ovalleştirebilirsiniz. Şal bağlama tekniklerini doğru bir çizgide uygulayabilmek için bone şal çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Yüzler

Eğer siz de yuvarlak olan yüz hatlarınızın tombul görüntüsünden rahatsızsanız, vereceğimiz şal bağlama ipuçları ile ideal görüntüye kavuşabilirsiniz. Öncelikle yüzünüze oval bir şekil vermek için bonenizi alnınızın üst kısmından bağlamalısınız. Daha sonra başınızın üzerinden doladığınız şalın bir ucunu omzunuzdan aşağıya sarkıtarak yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir