GenelKombin ÖnerileriModa&TrendStil

Sık Yapılan Kombin Hataları

Eğer sizin de kıyafetlerinizi kendinize yakıştırmadığınız zamanlar oluyorsa, muhtemelen farkında olmadan kombin hataları yapıyor olabilirsiniz. Bu yazımızda şık ve uyumlu görünmeye çalışırken yapılan bazı küçük ama önemli hataları ele aldık. Siz de bu yazımızda en sık yapılan kombin hatalarını bu yazımızda keşfedebilir, stilinizi şekillendirirken düşebileceğiniz yanlışların önüne geçebilirsiniz.

Yanlış Aksesuar Seçimleri

Aksesuarlar o kadar güçlü öğelerdir ki bir yandan stili zenginleştiren ya da derinleştiren öte yandan bir anda bütünlüğü bozabilen detaylardır. Örneğin oversize bir elbiseyi kalın bir kemerle tamamlamak, V yakalı bir üst giyime choker kolye takmak, gümüş takılarla altın takıları bir arada kullanmak, midi boy pantolonlarla bilekli ayakkabılar giymek; yapılabilecek en büyük kombin hatalarından birkaçıdır. Aksesuar seçimlerinizi yaparken mutlaka hangi parçanın ne ile iyi veya kötü göründüğünü tek tek deneyerek bulmalısınız. Kullanacağınız aksesuarların tarzıyla birlikte boyutlarına ve renklerine de dikkat etmelisiniz.

Kat Kat Giyinmek

Özellikle kış aylarında daha sıcak kalabilmek için kat kat giyinmeye meyilliyizdir. Ancak bu, kıyafetlerin işlevselliğini düşünürken rüküş görünmenize sebep olabilir. Örneğin kazak veya süveterin içine gömlek giyerek oluşturulan kombinler, en sık yapılan kombin hatalarına neden olur. Bunu yaparken gömleğin kazak içinde toplanmamasına ve gömlek eteklerinin kazağın dışına taşmamasına özen göstermeniz gerekir. Aynı şekilde t-shirt üzerine gömlek ve onun üzerine hırka giymek gibi yapılan kombin hataları, hem sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecek hem de karmaşık bir stiliniz olduğunu düşündürecektir.

Kıyafetlerde Büyük ve İddialı Desenler

Eğer dikkat çekici görünmek istiyorsanız, bunu büyük ve iddialı desenlerle yapmak zorunda değilsiniz. Bir kıyafetin üzerinde ne kadar büyük desenler varsa bu vücudunuza denk gelen bölümünde o kadar iri bir görünüme yol açıp tüm dikkatin oraya toplanmasına sebep olacaktır. Bir yandan göz yoracak bir yandan da stilinizde tek bir odak noktası yaratacaksınız. Bu nedenle tarzınızı vücudunuzun tamamına yedirecek daha küçük, minimal ve anlamlı desenlere sahip kıyafetler seçmelisiniz.

Yatay Çizgili Kıyafetler Tercih Etmek

Vücut hatlarınız nasıl olursa olsun yatay çizgili kıyafetler, kesinlikle gardırobunuzda yer almaması gereken parçalardan… Rengârenk çizgili etekler, zig zag desenlerden oluşan gömlekler, farklı kalınlıklara sahip siyah beyaz şeritler yatay çizgilerle birleşip kıyafetlere eklendiğinde; hem kilolu gösteren hem de hiçbir şeyle uyum sağlamayan kombin hatalarına dönüşür. Bu nedenle eğer çizgili giyim ürünlerini seviyorsanız ve kombininize eklemek istiyorsanız, mümkün olduğu kadar dikey çizgili kıyafetleri tercih etmenizi öneririz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir