GenelGüzellik&Makyaj

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları

Uzun ve hacimli kirpikler; derin ve anlamlı bakışların, dikkat çekici bir görünüme sahip olmanın ve bakımlı görünmenin koşullarından biridir. Bu durum takma kirpik modellerini, kadınlar tarafından en sık kullanılan makyaj ürünlerinden biri haline getirir. Eğer siz de gözlerinizle dikkat çekmek ve kirpiklerinizi belirginleştirmek için takma kirpik kullanmak istiyorsanız, bu yazımızda verdiğimiz püf noktalarıyla hedefinize ulaşabilirsiniz!

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpiğinizi takmadan önce hazırlık yapmalısınız. Örneğin satın aldığınız kirpiğin modelini beğenmenize rağmen uzunluğu sizin için uygun olmayabilir. Bu nedenle yapıştırmadan önce gözünüzde deneyip uygunluğunu test edin. Daha sonra kirpik yapıştırıcısını size yakın bir aynadan faydalanarak kirpik diplerinize ince bir tabaka halinde dikkatlice sürün. Bu adım zor gelecek gibiyse yapıştırıcıyı takma kirpik üzerine de uygulayabilirsiniz. Her iki alternatifte de önemli olan kirpiği gözünüzün tam ortasından başlayarak yapıştırmanız gerektiğidir. Böylece takma kirpiğinizi ortadan göz uçlarına doğru daha kontrollü bir şekilde yapıştırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken mutlaka cımbız kullanın; cımbızın ince uçları, kirpiği doğru bir şekilde yapıştırmanız için size yardımcı olacaktır.

Takma Kirpiğe Rimel Sürülür mü?

Göz makyajı takma kirpik takılmadan önce ve takıldıktan sonra olmak üzere ikiye ayrılmalıdır. Örneğin kirpik takmadan önce kapatıcı, aydınlatıcı, fondöten gibi cilt makyajını ilgilendiren makyaj malzemelerinin göz çevresine uygulanmış olması gerekir. Far, göz kalemi, eyeliner ve rimel ise mutlaka kirpik yapıştırma işleminden sonra yapılmalıdır. Böylece kirpik yapıştırıcısının oluşturduğu kötü görünüm gizlenmiş ve takma kirpik göz makyajıyla bütünleşmiş olur. Aynı şekilde rimel kullanımı da bir yandan kirpiğin hacmini artırırken bir yandan renk uyumunu destekleyen bir uygulama olduğu için atlanmaması gereken bir aşamadır.

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma kirpik çıkarma işlemine hem kendi kirpiklerinize zarar vermemek hem de kirpiklerinizi tekrar kullanabilmek için özenle yaklaşmalısınız. Bu nedenle hassas bir şekilde önce göz makyajınızı temizlemelisiniz. Bunu yaparken yağsız bir makyaj temizleyici kullanmanızda fayda var aksi takdirde makyajınızla birlikte kirpiğinizi de kontrolsüz bir şekilde çıkarabilirsiniz. Makyajınızı temizledikten sonra zeytinyağı, hint yağı gibi doğal yağlardan faydalanarak takma kirpik yapıştırıcısını yumuşatmalısınız. Daha sonra elinizde veya cımbız yardımıyla gözünüzün uç kısmından başlayıp nazikçe çekerek takma kirpiğinizi çıkarabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir