GenelKombin ÖnerileriModa&Trend

Tesettür Giyimde Ofis Stili İpuçları

İş yaşamında yaptığımız iş kadar konuşma biçimimizden yürüyüşümüze, mimiklerimizden insanlarla kurduğumuz iletişime kadar pek çok şeyle anılırız. Ofis ortamında biz bizi yapan bu sayısız özellikten biri de giyim tarzımızdır. Eğer siz de kıyafet seçiminin karakterin aynası olarak görenlerdenseniz, sizi temsil edebilecek en önemli noktalarla oluşturacağınız ofis stilinin ipuçlarını bu yazımızdan ilham alarak uygulayabilirsiniz.

Pastel Tonlar Tercih Edin

Hayalinizdeki ofis şıklığını yakalamak için dikkat etmeni gereken en önemli detayların başında elbette renk seçimleri geliyor. İster katı kuralların olduğu kurumsal bir şirkette ister daha rahat hareket edebildiğiniz bir işyerinde çalışıyor olun seçtiğiniz renklerin daha soft ve pastel tonlardan meydana gelmesi, profesyonel görüntünüzü destekleyecek bir detaydır. Kıyafet seçimlerinizde canlı, parlak, neon renkler yerine gri, pudra pembe, mint yeşili, bebek mavisi gibi ara renkler tercih ederek ofis stilinizi oluştururken şıklığınızdan ve zevkinizden ödün vermeden elegan bir görünüm kazanabilirsiniz.

Salaş ve Rahat Parçalar Seçin

Günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz ofis ortamlarında aynı kıyafetleri saatlerce üzerinizde taşıdığınızı düşünürsek en az şıklık kadar rahatlık da önemli bir nokta haline gelir. Ayakta veya otururken yaptığınız mesai boyunca ister istemez ödem yapan vücudunuzu, salaş kıyafetler tercih ederek rahatlatabilirsiniz. Bunun için salaş parçalarla da şık olmanızı sağlayacak triko tunikler, tulumlar ve oversize kazaklara kombinlerinizde daha çok yer verebilirsiniz.

Minimalist Stilden Faydalanın

Abartılı giyim tarzı şüphesiz ofis stilinde uzak durmanız gereken başlıca noktalardan biri. Kıyafet seçimlerinizde ne kadar fazla detayı bir arada kullanır ve aksesuarlarınızda ne kadar iddialı parçalara yer verirseniz o kadar profesyonelliğin dışında kalan bir görünüm sergilersiniz. Bu nedenle gösterişli kıyafetlerinizi, yüksek topuklu ayakkabılarınızı ve çok desenli başörtülerinizi özel günlere saklayıp ofis stilinizi oluştururken sade ve üzerinizde en az detay barındıran kıyafetlerinize öncelik vermelisiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir