GenelModa&Trend

Tesettür Mayo Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür giyimi benimseyen kadınların hareket özgürlüğüne ve konfora en fazla ihtiyaç duyduğu yerlerden biri de yaz aylarının vazgeçilmezleri olan havuz ve denizler… Bu keyif dolu zamanlarda ideal bir rahatlık sağlamanın koşullarından biri ise doğru bir tesettür mayoya sahip olmak. Biz de bu yazımızda tesettür mayo alışverişi yapacaklar için önemli ipuçları verdik. İşte tesettür mayo seçerken dikkat edilmesi gerekenler…

Açık Renkli Modeller Tercih Edin

Kıyafet seçimlerinde neredeyse yazın kurallarından biri olan açık renk kullanımı, tesettür mayo seçerken de dikkat etmeniz gereken noktalardan biri… Vücudunuzun tamamını ya da bir bölümünü kaplayan mayonuzun güneşin kavurucu ışınlarını emip cildinizin her yerine ulaştırmayacak ve sizi rahatsız etmeyecek açık renkli bir modelden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için hem bu sezonun trendlerinden hem de aslında zamansız seçeneklerden oluşan mavi, yeşil, pembe gibi şık ve kullanışlı renkleri tesettür mayo seçimlerinizde tercih edebilirsiniz.

Nefes Alan ve Çabuk Kuruyan Mayolar Alın

Tesettür mayo seçiminizde en çok dikkat etmeniz gereken konu, tabi ki konfor… Deniz ve havuz sezonu boyunca aradığınız rahatlığı yakalayabilmeniz oldukça basit; likralı, nefes alan ve su itici özelliği olan kumaşlar tercih etmek. Yüzerken veya denizin/havuzun içinde hareketlerinizi kısıtlamayacak esnekliğe sahip kumaşlarla üretilmiş olması, tesettür mayonuzun taşıması gereken niteliklerin başında gelir. Vücudunuza yapışmayacak ve sudan çıktığınızda bile rahatsız etmeyecek nefes alan kumaşlarla tasarlanmış olması ise önemli bir avantaj. Kumaşının çabuk kuruyan özelliğe sahip olması da konforunuzun yanı sıra sağlığınızı da garantiye alacak noktalar arasında.

Bonenizi Ayrı Olarak Satın Alın

Bone kullanımı yönünden tesettür mayo tasarımları iki çeşittir: biri mayo ile birleşik iken diğeri ayrı olarak başa geçirilir. Mayo ile birleşik olan, bir nevi kapüşon görevinde kullanılan boneli tasarım daha pratikmiş gibi görünse de; denizde veya havuzda hareket halindeyken gevşeyip çıkabilen ve boyun esnekliğini azaltan bir modeldir. Bu nedenle biz size bone seçimi yaparken tesettür mayo tasarımından ayrı olarak kullanılabilen modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. Böylece bonenizi başınıza dilediğiniz şekilde oturtabilir, yüzerken hareketinizi kısıtlamak ve sürekli bonenizi kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir