GenelModa&TrendStil

Tesettürde Topuz Yapımı

Tesettür giyimi benimsemiş kadınların en çok dikkat ettiği noktalardan biri olan topuz yapımı, giyim kuşamdan daha öncelikli bir öneme sahiptir. Doğru bir model eşliğinde düzgün bir şekilde yapılan ve ister eşarp ister şal modelleriyle tamamlanan bir tesettür topuz, kadınların giyim konusundaki özgüvenini besleyen en değerli uygulamalardan biridir. Biz de genellikle iki farklı yöntemle yapılan ve iç topuz olarak adlandırılan tesettür topuz modellerini bu haftaki yazımıza taşıyarak size kıyafetlerinize göre doğru modeli bulma konusunda yol göstermeye çalıştık. İçeriğimize göz atmadan geçmeyin deriz!

Bone ile Topuz

Özellikle tesettür giyime gönül vermiş, yeni kapanan kadınlar için hem pratik bir şekilde uygulanabilen hem de şık bir görünüm yaratan bone ile topuz yapımı; tercih edebileceğiniz en basit yöntemlerden biri. Tül, kadife, dantel gibi kumaş türlerinden faydalanılarak üretilen bone modellerini kullanarak yapabileceğiniz tesettür topuz; bonenizi saçlarınızın tamamını içine alacak şekilde başınıza yerleştirmekten ibaret! Üzerini şal veya eşarpla sarabileceğiniz gibi günlük hayatta ya da sportif aktivitelerinizde tek başlarına da rahatlıkla kullanabileceğiniz bone ile tesettür topuz modeli sayesinde rahatlığın tadına varabilirsiniz.

Toka ile Topuz

Tesettür topuz yapımında en sık kullanılan yöntemlerin başında gelen toka ile topuz, eşarp ya da şal altında kabarık bir görünüm yaratmak isteyenlerin tercih edebileceği modellerden… Örme iplerden oluşan lastik tokaların popüler olduğu toka ile topuz yapımında zevkinize göre ensenizde ya da başınızın tepesinde konumlandırabileceğiniz modeli, eşarp veya şal modelleriyle kolayca sarabilirsiniz. Özel günlerde ya da katılacağınız önemli davetlerde görkemli bir görünüm yaratmak için kullanabileceğiniz bu topuz yapımı ile kıyafetlerinizin gösterişini destekleyebilirsiniz.

1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir