GenelModa&TrendStil

Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Kadınların mevsimler boyunca giymekten vazgeçmediği aksesuarlardan biri olarak topuklu ayakkabılar, adeta bir tutku olarak nitelendirilebilecek parçalardır. Daha güzel ve zarif görünmenin ayrıcalığı olan bu aksesuarları kullanırken her güzel şeyde olduğu gibi bu konuda da bir bedel ödemek gerekir. Siz de topuğu yükseldikçe şıklığıyla birlikte ağrıların da arttığı ve kullanımının zorlaştığı topuklu ayakkabıları giymekten vazgeçmek istemiyorsanız, yazımızda verdiğimiz birkaç önemli ipucuyla bu sorunları aşabilirsiniz!

Ayakkabınızı Gün Aşırı Değiştirin

Her gün veya iki günde bir topuklu veya topuksuz özellikte farklı bir ayakkabı giyerek ayaklarınızda oluşabilecek ağrıyı azaltabilirsiniz. Genellikle ideal topuk boyu olarak bilinen 5 cm’in üzerindeki topuklu ayakkabılar, ayaklarınızın burun kısımlarına yapacağı baskı sebebiyle sizi zorlayabilir. Bunları sık sık ve art arda giymemeye çalışın. Topuk kısmı daha geniş ve parmak ucunda zeminle temasınızı azaltacak ince bir platform olan topuklu ayakkabılar, ayaklarınızın ön tarafta sıkışmasını engelleyerek rahat yürümenizi ve böylece fazla ağrı duymamanızı sağlayacaktır.

Alışverişinizi Akşam Yapın

Doğru zamanda yapılan alışveriş, ayakkabıyı iyi taşımak ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünü bulabilmek ile doğru orantılıdır. Rahatlığın en temel gereksinim olduğu topuklu ayakkabılarda ancak sizin için doğru bir ayakkabı seçimi ile aradığınız zarafeti yakalayabilirsiniz. Bu nedenle satın almak istediğiniz topuklu ayakkabının deneme sürecini, gün boyunca giydiğiniz ayakkabılarınızın içinde şişen ve genişleyen ayaklarınız ile akşam saatlerinde yapmalısınız. Bu sayede yeni ayakkabınızı, açılmasını veya genişlemesini beklemeksizin hemen ertesi gün kullanabilirsiniz.

Ayağınızı Rahat Ettirin

Konforlu bir ayakkabı, şüphesiz kendinden emin bir duruşun ve güçlü yürüyüşlerin anahtarıdır. Topuklu ayakkabı giyerken en çok şikâyet edilen baskı ve ağrı hissini, ayakkabınızın içine yerleştireceğiniz ortopedik taban veya silikon yastıkçıklar ile azaltabilir ve hayalini kurduğunuz rahatlığa kavuşabilirsiniz. Ayakkabı seçimlerinizde parmak uçlarınızı açıkta bırakan modelleri tercih ederseniz, baskıyı parmak uçlarından tabanlarınıza doğru yayacağı için yüksek topuklu ayakkabılarınızla daha uzun süre ayakta kalabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir