Genel

Tunik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tesettür giyimde her zaman özel bir yere sahip olmuştur tunikler… Gerek pratik kullanımları gerekse birbirinden şık modelleriyle kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Tesettür tuniklere olan ilginin artması zamanla zengin bir tasarım çeşitliliğini de beraberinde getirmiştir. Peki bu çeşitlilik arasında farklı tarzdaki kombinler için en uygun model nasıl seçilmelidir? Sizin de bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa, yazımızı okumaya devam edin!

Ortama Uygun Seçilmeli

Her kıyafet için olduğu gibi tesettür tunik seçerken de dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri giyilecek ortama uygun olup olmadığıdır. Arkadaşlarınızla vakit geçirdiğiniz veya alışverişe çıktığınız günlük rutininizde hareketinizi kısıtlamayacak salaş modelleri tercih edebilirsiniz. Tayt, pantolon veya eteklerle tamamlayabileceğiniz tesettür tuniklerinizi özel günlerde giymek istiyorsanız daha detaylı; pullu, simli, volanlı ve işlemeli modellere öncelik verebilirsiniz.

Renk Uyumu Önemli…

Bedeninizin büyük bir kısmını kaplayan bir kıyafet olarak tesettür tunik, diğer parçalarla kombinlenirken dikkatli olunması gereken giyim ürünlerindendir. Çok açık renkli bir tunik ile koyu renkli bir alt giyim ürünü çoğu zaman hoş durmayabileceği gibi her iki parçanın desenli olması da karmaşık ve göz yorucu bir görünüme sebep olabilir. Bu nedenle kontrast renklerden çok, ton açısından yakın renkler tercih edilerek tesettür tunik kombinleri yapılmalıdır. Mevsimlerin de etkili olduğu renk seçimlerinde koyu renkler kışın, açık renkler ise yazın tercih edilirse tuniklerden daha konforlu bir kullanım sağlanabilir.

İdeal Beden Keşfedilmeli

Kadınlar tarafından çoğunlukla rahatlık için tercih edilen ve bu nedenle bol modellerine öncelik verilen tesettür tunik çeşitleri, salaşlığı arttıkça olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olabilen ürünlerdir. Tasarımın modeli neyse bedeninize uygun olanı seçmeniz; salaş görünüm elde etmek için daha büyük bir beden almamanız bu noktada önemli bir ipucu. Eğer beğendiğiniz tesettür tunik modeli dar bir kesime sahipse ve bedeninize uygun değilse satın almamalısınız; aksi takdirde vücut hatlarınızın orantısız görünmesine sebep olabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir