Moda&Trend

Yaş Gruplarına Göre Şal Bağlama Teknikleri

Her kadın kıyafetlerini seçerken bazı kriterlere uygun olup olmadığına dikkat eder. Mekândan mevsime, tarzdan kiloya kadar pek çok farklı değişkenin rol oynadığı kıyafet seçiminde dikkat edilecek noktalardan biri de yaştır. Tesettür giyimde ise yaşın en kritik olduğu nokta şal bağlama çeşitleridir. Biz de bu yazımızda sıraladığımız belli başlı yaş gruplarına göre şal bağlama tekniklerini sizler için inceledik.

18-25 Yaş

Minimal stili yansıtan seçimlerin daha uygun olduğu bu yaş grubuna dahil olan kadınlar, hafif bol ve salaş yapıdaki şal bağlaması modellerine öncelik vermeli… Genç stilin algısına ters düşmeyen, sade ve rahat duruşlu şal bağlaması modelleri; abartıdan uzak olması ve hareket özgürlüğü sağlaması açısından bu yaş grubu için ideal olacaktır. Salaş bir bağlama elde edebilmek için iki ucu enseden bağlayabilir ya da tek ucunu bir omzunuzun gerisine atabilirsiniz.

25-35 Yaş

Kadınların tarzlarına kendilerine özgü detaylarla yön verdikleri bu yaşlarda genellikle spor ve salaşlıktan feminen görünüme doğru bir geçiş olur. Siz de bu geçişi daha kolay tamamlayabilmek adına sizi rahat hissettirecek şal bağlaması modelleri seçmeye çalışabilirsiniz. Daha derli toplu ama şık ve konforlu bir kullanım sağlayan şal bağlama tekniklerinden faydalanabileceğiniz bu dönemde, şalınızı iki ucundan tutarak arkadan bağlayacak şekilde kullanabilirsiniz. Şalınızın kenarlarını hafif bol olacak biçimde ensenizden bağlayarak sabitleyebilirsiniz.

35-40 Yaş

Geçmişten günümüze kadar gelen klasik şal bağlama teknikleri, bu yaş grubu için ideal yöntemler içeriyor. Fazla sıkı olmayan ama boynu göstermeden yapılan şal bağlaması modelleri, bu yaşlardaki kadınlara en çok yakışacak seçeneklerden biri. Ayrıca şalınızın geniş kısımlarını yarıya kadar katlayarak ya da ense kısmından iki ucunu bağlayarak görünümünüze daha dinamik bir hava katabilirsiniz. Şalınızın bir ucu önde bir ucu arkada kalacak biçimde kullanabileceğiniz modeller de hoş bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.

1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir